+421 905 169 373

Starostlivosť o vonkajšie žalúzie

Stále obľúbenejšie vonkajšie hliníkové žalúzie majú výborné termoizolačné vlastnosti a dokážu ochrániť náš domov.

Sú ale veľkou investíciou. Správnou údržbou a starostlivosťou o vonkajšie žalúzie môžeme predĺžiť ich životnosť a funkčnosť aj o niekoľko rokov.

V zimnom počasí, kedy nesvieti toľko slnka, môže prísť chvíľa, keď chceme do bytu či domu nechať preniknúť viac svetla. Rozhodneme sa vytiahnuť vonkajšie žalúzie ktoré boli stiahnuté aj rok a prístup svetla sme regulovali len naklápaním lamiel.

Ako sa správne postarať o vonkajšie žalúzie?

V mrazivom počasí je dobré najprv skontrolovať, či spodná lamela nie je primrznutá k parapete. Určite je potrebné tak urobiť ešte predtým, ako uvedieme motor do chodu, pretože primrznutá lamela môže viesť k poškodeniu žalúzie.

Takisto je vhodné skontrolovať dráhy vodiacich líšt, očistiť od prachu a hrubých nečistôt, ktoré v jesennom a zimnom počasí poletujú vo vetre. Skontrolujeme, či spodná lamela nie je zaťažená snehom. Odporúčame vypnúť aj automatické systémy, ale nie veterný senzor. Ten, keď je správne nastavený, v silnom vetre vytiahne žalúzie a ochráni ich tak pred poškodením. Vonkajšie žalúzie sú testované do rýchlosti vetra až okolo 80km/h.

Všetky pohyblivé časti sú samomazné, nepoužívame teda mazacie tuky. Mierne šikmý chod žalúzie s elektrickým pohonom v tolerancii 2 cm nie je závadou.

Na odstránenie snehu a nečistôt nepoužívame žiadne ostré a drôtené predmety, poškodili by sme ochrannú vrstvu.

Nečistoty a prach z vonkajších žalúzií zmyjeme na jar v teplejšom počasí jednoducho pomocou vody a saponátu.

Vonkajšie žalúzie je dobré čistiť dva krát ročne – po lete a po zime.

Správnym užívaním a údržbou dosiahneme nie len lepší vzhľad, ale aj dlhšiu životnosť.

Máte záujem o bezplatnú obhliadku alebo nezáväznú ponuku?

Cenová ponuka
Naši partneri
Climax
Somfy