+421 905 169 373

Pergoly a screenové rolety: Možnosti a výhody ich kombinácie

Pergoly sú populárnym doplnkom exteriérových priestorov, ktoré pridávajú charakter a pohodlie do našich záhrad a terás. S príchodom screenových roliet získali pergoly nový rozmer funkčnosti a výhod. V tomto článku sa pozrieme na to, ako môžete tieto dva prvky spojiť a aké výhody to prináša.

Regulácia svetla a teploty

Jedným z hlavných dôvodov, prečo si ľudia vyberajú screenové rolety pre svoje pergoly, je schopnosť efektívnej regulácie svetla a teploty. Screenové rolety používajú perforovanú látku, ktorá im umožňuje prispôsobovať množstvo slnečného žiarenia, ktoré preniká na pergolu, a to bez toho, aby to ovplyvnilo váš výhľad. To znamená, že môžete vytvoriť príjemný tieň v horúcich letných dňoch a pustiť si slnečné lúče, keď je to žiaduce.

Ochrana pred hmyzom, vetrom a zvýšenie súkromia

Kombinácia pergoly a screenových roliet poskytuje aj ochranu pred hmyzom a vetrom. Screenové rolety fungujú ako bariéra, ktorá znižuje množstvo komárov a iného hmyzu na vašej terase. Tým sa zvyšuje pohodlie pri vonkajších aktivitách a relaxácii. Taktiež dokáže v prípade nepriaznivého počasia zachytávať nepríjemný vietor. Niektoré screenové rolety sú taktiež vodeodolné a poskytujú ochranu pred dažďom, čím umožňujú využívanie exteriéru aj počas nepriaznivého počasia. Screenové rolety pridávajú do vášho exteriéru aj prvok súkromia. Môžete ich zatvoriť, keď si želáte viac intímnu atmosféru, a otvoriť ich, keď chcete vnímať vonkajší svet. To je obzvlášť užitočné, ak máte blízkych susedov alebo oblasti s vysokou premávkou.

Estetický prínos

Screenové rolety môžu byť prispôsobené podľa vášho štýlu a dizajnu, čo znamená, že môžu doplniť vzhľad vášho exteriéru. Dodávajú pergole elegantný a moderný vzhľad, čím zvyšujú celkový dobrý dojem z vonkajšieho priestoru. Screenové rolety májú rôzne farebné prevedenia, tým pádom si ich vieme zladiť či už s farbou pergoly alebo fasády domu.

Kombinácia pergoly a screenových roliet ponúka množstvo výhod, ktoré zlepšujú komfort a využitie vášho exteriérového priestoru. Táto investícia nie len zvyšuje hodnotu vášho domova, ale aj umožňuje dlhodobé užívanie záhrady alebo terasy počas celého roka.

Súvisiace produkty
Vonkajšia screenová roleta na pergole
Vonkajšie screenové rolety Screenové rolety chránia pred slnkom a vetrom, poskytujú čiastočné alebo úplne zatemnenie. Screenové rolety sú vhodné aj pre exteriérové tienenie pergol. Látky roliet sú odolné voči vyblednutiu.

Nezáväzná ponuka

Máte záujem o bezplatnú obhliadku alebo nezáväznú ponuku? Zašlite nám potrebné informácie a radi pre vás pripravíme cenovú kalkuláciu na mieru.
Naši partneri
Climax
Somfy