+421 905 169 373

Energetická účinnosť vonkajších žalúzií

Aký majú inteligentné žalúzie potenciál pre úsporu energie

Vonkajšie žalúzie sú jedným z najefektívnejších spôsobov, ako zvýšiť energetickú účinnosť domov a bytov a zároveň znížiť náklady na klimatizáciu a vykurovanie.

Ochrana pred prehrievaním

Vonkajšie žalúzie blokujú slnečné lúče ešte pred oknom, čím výrazne ovplyvňujú množstvo preniknutého tepla do vnútra budovy počas horúcich dní. Vnútorná teplota tak zostáva nižšia, čím sa znižuje potreba použitia klimatizácie a spotreba energie na chladenie interiéru. 

Zníženie teploty závisí od mnohých faktorov, ako je lokalita, orientácia miestnosti či naklopenie lamiel, ale z našich skúseností sa môže pohybovať rozdiel v teplote v miestnosti po inštalácii vonkajších žalúzií až o 5 - 7 stupňov

Zníženie energie na vykurovanie

Vonkajšie žalúzie tiež zabraňujú tepelným stratám v zime. Vytvárajú ďalšiu izolačnú vrstvu medzi oknom a vonkajším prostredím, čím zabraňujú úniku tepla cez okná. Tým sa znižujú náklady na vykurovanie a optimalizáciu príjemnej teploty a komfortu.

Výhodou vonkajších žalúzií je hlavne naklápanie lamiel, vďaka čomu je možné regulovať množstvo svetla  a tepla, ktoré prenikajú do miestnosti. Ak je vonku príliš horúco, môžu byť žalúzie úplne zatiahnuté, no v prípade chladnejších dní môžu byť čiastočne otvorené, čím sa zabezpečí dostatok svetla v miestnosti.

Používanie vonkajších žalúzií v domácnosti

Najbežnejším spôsobom využívania je zaklopenie lamiel počas dňa v miestnostiach, kde sa spí a pootvorené lamely v izbách, kde sa odohrávajú bežné denné činnosti. Horúce slnko do miestnosti neprenikne, ale príjemného svetla zostane stále dosť.

Súvisiace produkty
Vonkajšie hliníkové žalúzie Z90 s priznanými krycími plechmi
Vonkajšie hliníkové žalúzie Vonkajšie žalúzie slúžia proti prehrievaniu tým, že „odrazia“ slnečné lúče a teplo ešte pred kontaktom s oknom.
Naklápacie lamely vonkajších žalúzií nám slúžia na reguláciu svetla a vetranie.

Inteligentné ovládanie domácnosti pomocou Somfy TaHoma

S príchodom inteligentných technológií sa však zmenil aj spôsob, akým môžeme riadiť a využívať vonkajšie žalúzie.

Vďaka rýchlemu pokroku v oblasti technológií, sa vonkajšie žalúzie vyvinuli do špičkového prvku komfortného a úsporného bývania. Jednou z možností, ako inteligentne ovládať vonkajšie žalúzie, je chytré tienene pomocou riadiacej jednotky Somfy TaHoma. Toto zariadenie umožňuje integrovať a ovládať viacero smart zariadení vo vašej domácnosti vrátane vonkajších žalúzií, pričom Vám na ovládanie stačí aplikácia v smartfóne.

Použitím Somfy TaHoma môžete svoje vonkajšie žalúzie automatizovať a prispôsobiť ich chodu podľa vašich potrieb. Môžete ich napríklad programovať tak, aby sa automaticky zatvárali a otvárali v určitom čase počas dňa, v závislosti na polohe slnka alebo počasí.

Somfy TaHoma umožňuje ovládanie vášho domu z diaľky, čo znamená, že môžete kontrolovať a upravovať vonkajšie žalúzie kedykoľvek mimo domu. Ak napríklad zabudnete zatvoriť  žalúzie pred odchodom z domu, môžete tak urobiť v práci cez svoj smartfón.

Somfy TaHoma umožňuje automatizáciu a ovládanie vašich vonkajších žalúzií pomocou jednoduchého a intuitívneho rozhrania. Vďaka tejto inteligentnej technológii môžete dosiahnuť úsporu energie, zvýšiť bezpečnosť a pohodlie vo vašej domácnosti.

 

Súvisiace produkty
Vonkajšie hliníkové žalúzie Z90 s priznanými krycími plechmi
Vonkajšie hliníkové žalúzie Vonkajšie žalúzie slúžia proti prehrievaniu tým, že „odrazia“ slnečné lúče a teplo ešte pred kontaktom s oknom.
Naklápacie lamely vonkajších žalúzií nám slúžia na reguláciu svetla a vetranie.

Nezáväzná ponuka

Máte záujem o bezplatnú obhliadku alebo nezáväznú ponuku? Zašlite nám potrebné informácie a radi pre vás pripravíme cenovú kalkuláciu na mieru.
Naši partneri
Climax
Somfy